Nieuwe voorman moet Grontmij gaan herstructureren
|
|
Ingenieursbureau Grontmij moet fors gaan saneren. Dat zal het bedrijf gaan doen onder leiding van een Michiel Jaski (52), voormalig lid van de Raad van Bestuur van ingenieurs- en adviesbureau Arcadis. Deze week werd Jaski door de Raad van Commissarissen van Grontmij voorgedragen tot voorzitter van de Raad van Bestuur en Chief Operating. Voorafgaand aan de benoeming, die op de eerstvolgende aandeelhoudersvergadering moet plaatsvinden, bekleedt Jaski bij Grontmij de rol van CEO. Wat de gevolgen zijn voor de business line Water & Energy is vooralsnog niet duidelijk.
Mischiel Jaski is de opvolger van Sylvo Thijssen die na de economische problemen bij Grontmij direct is afgetreden. Grontmij verkeert in moeilijkheden na de afgelopen jaren enkele grote overnames te hebben gedaan. Nu de marktontwikkelingen tegenvallen, heeft het ingenieursbureau te maken met een enorme schuldenlast. Dat leidde begin december tot een roerig verlopen aandeelhoudersvergadering waarbij twee commissarissen opstapten. Op de aandelenbeurs halveerde de waarde van Grontmij, waarop het bedrijf van zijn banken tijdelijk wat meer ruimte heeft gekregen.
Herstructureren Inmiddels heeft het ingenieursbureau herstructureringsmaatregelen aangekondigd die in 2012 ongeveer 5 miljoen en in 2013 zo'n 11 miljoen euro aan besparingen moeten opleveren. Als gevolg daarvan zullen tegen de 200 arbeidsplaatsen komen te vervallen. Arnold Drijver, directeur Group Communication van Grontmij kan op dit moment niet zeggen wat de gevolgen van de herstructureringsmaatregelen zijn voor de activiteiten van het ingenieursbureau binnen de watersector. "De maatregelen die we nu hebben afgekondigd waren al eerder gelanceerd en we zijn nu bezig te bekijken hoe we daar het best invulling aan kunnen geven. De business lines zijn zoals ze zijn en water maakt daar ook onderdeel van uit."
Grontmij ziet de kennis van de Europese markt die Jaski heeft als een enorm voordeel bij het leiden van Grontmij en het ontwikkelen en implementeren van de strategische planning van de onderneming. Dat Jaski tien jaar lang deel uitmaakte van de Raad van Bestuur van Arcadis, ziet de woordvoerder van Grontmij absoluut niet als probleem. "Jaski heeft daarvoor ook voor Shell gewerkt waar hij aanzienlijke ervaring opdeed op meerdere posities. Bovendien heeft Jaski net een sabattical van twee jaar achter de rug", aldus Arnold Drijver van Grontmij.
(WaterForum Online, 21 december 2011)
|